08.10.2017

BBCidre a volební hesla 2017.

Necelých 14 dnů před volbami jsme vystaveni husté palbě sloganů, proklamací a slibů z celého politického spektra.

 

Možná znáte ten vtip o obraze, kde je zachycen kopulující pár, přičemž obraz sám je bez názvu. A návštěvník galerie se zeptá, jakže se ten obraz jmenuje. A dostane se mu odpovědi: „Vezměte si dnešní noviny a vyberte si jakýkoli titulek“.  A skutečně. Náhodné titulky z novin k takovému obrazu opravdu sedí. Často tak výmluvně, že lepší název byste nevymysleli.

 

Zkusili jsme proto podobně přiblblý experiment. Představili jsme si, že kandidující politická strana je BBCidre, který vyrazil se svým produktem na trh, a pomocí politických sloganů se uchází o zájem spotřebitelů. Jak by politická hesla pro volby 2017 fungovala v tomto kontextu? Tady je pár ukázek:

 

SPO
Volte Čecha!
To by šlo. Cidre vyrábíme z českých jablek. Proč by se našemu cidru nemohlo marketingově říkat „Čech“? Určitě by takový cidre zákazník zvolil spíše, než kdybychom mu říkali, podle místa výroby (Rumburk), třeba Sudeťák. To by nás pak pilo setsakra málo Čechů. Hlavně by nás v takovém případě nepil ten, jehož hlas má SPO jistý. To pak, jako bychom ani nebyli...

 

ČSSD
Vyhlašujeme válku levné práci
. Pod to bychom se za cidérku klidně podepsali. Jsme dokonce o dva kroky dál. Válku levné práci jsme vyhlásili hned na začátku, ne, když končíme. A abychom se levné práci vyhnuli zcela, děláme ji čistě dobrovolnicky, za všechny prachy.  
Důstojné stáří. Jistě, důchodce na cidru bude důstojnější, než důchodce na vodce. Cidre je důstojný a ušlechtilý nápoj a heslo obzvláště sedí, když si k němu představíte obraz spokojeného důchodce, kterak ve své vile v houpacím křesle před krbem a s doutníkem v ruce usrkává ze sklenky BBCidre.  
Zdraví bez poplatků. Sedí. Cidre je plný antioxidantů, a když ho pijete s mírou a pravidelně, další poplatky za údržbu zdraví Vás minou.  

 

Realisté
Pro mámu bezpečný domov
. Tak tady nevím. Jedině, že máma se ze strachu před migranty zavře doma a aby se moc nenudila a trochu si to své domácí vězení zpříjemnila, bude si u toho popíjet cidre. No, to ale není hezká představa. A mohlo by to skončit špatně.  Minimálně pro mámu.
Co ale Pro tátu pušku do ruky? To už je lepší. Pouze bychom to změnili na Pro tátu flašku do ruky. Pak perfektní.
Pro děti českou budoucnost je také vyhovující. Kdo začíná s pitím, měl by začít s českou značkou. Protože co se v mládí naučíš….

 

ANO
Nenecháme se zastavit. Změnu dotáhneme
. Funguje. Můžete nám házet pod nohy stovky nařízení, zásad, vyhlášek, předpisů, zákazů, kontrol, EET, kontrolních hlášení atd. atd. Nenecháme se zastavit.  A z těch piv a vín Vás na ten cidre stejně nakonec přetáhneme.
Bojovat za schopné a pracovité. A neblábolit.  Ano, ano! Neschopní si nedokážou a ti bez práce zase nemohou náš cidre koupit. A blábolíme snad u výroby cidru? Ani slůvkem. A když sbíráme, drtíme, lisujeme a kvasíme, tak přitom neblábolíme. Ani nekecáme. Prostě makáme.

 

STAN
Odvaha převzít odpovědnost
. S námi zcela v souladu. My k tomu nepotřebujeme dokonce ani tu odvahu. Odpovědnost za cidre přebíráme jaksi ze zákona. No, vlastně právě proto asi tu odvahu potřebujeme, když se v těch zákonech už ani cidermaker nevyzná. Takže platí celé.

 

SPD
Ne islámu, ne teroristům
. Muslimové nepijí alkohol, sedí. A z cidru výbušninu neuděláš. Sedí.
Konec diktátu EU. Odejdeme po anglicku. Říká se, že pro voliče SPD horší, než diktát EU, je diktát z ČJ. Nás zase prudí česká legislativa, která je horší a přísnější, než ta evropská. Diktátu se proto nebojíme, ale bojíme se agilních Čechů. A ti, jestli po anglicku budou odcházet z Česka, dostanou od nás na cestu cidre. Zdarma.  

 

KDU-ČSL
Volte zodpovědně!
Jak jinak? Kdo volí BBCidre, nemůže tuto volbu provést jiným způsobem.
Ochrana tradičních křesťansko-židovských hodnot. No jéje. Alkohol je spolu s tabákem jediná dlouhodobě legální droga v křesťansko-židovských hodnotách. Co jiného důležitějšího tady taky chránit? A cidre je nejstarší nápoj na světě. Pili ho dokonce už Keltové. O Židech a křesťanech nemluvě. Jo, teď zrovna upřednostňují víno, ale i hodnoty se časem mění…

 

TOP09
Neuhneme
. BBCidre bude pořád nápoj vyráběný přirozenou cestou ze 100% moštu. Nebo chcete snad cidre z koncentrátu, slazený cukrem, dochucovaný aditivy, uměle sycený CO2 atd.? Dobře, chcete, ale my stejně neuhneme.

 

Piráti
Pusťte nás na ně!
Tak my na to jen nepotřebujeme povolenku. Vypustili jsme se na ně sami, na ty umělý cidry. Jsme vypuštění a zůstaneme nerozpuštění. Ne jako Cimrman, ne jako kostka cukru v EU. Ani jako v cidru, protože my to nikomu neosladíme!

 

Svobodní
Můžeme být svobodnou zemí. Proti tomuhle se nedá namítnout vůbec nic. Můžeme být prakticky čímkoli. My bychom si to jen upravili na Můžeme být cidre velmocí. Svobodně!

 

KSČM
Jsme Váš hlas!
Svařený cidr pomáhá bolavému krku. Ve zdravém krku, zdravý hlas. Nemyslíme krkání, ale to, čím se kroutí hlavou. A když o krk přijdeš, ztratíš nejen hlas, ale i hlavu. Třeba na oprátce. I za tuhle blbou reportáž. Kterou napíšeš před tou oprátkou. Proto budiž raději Vaším hlasem BBCidre, než cokoli jiného, abychom za Váš hlas nepřišli o náš krk.

 

Jak vidíme, hesla stran většinou sedí i na BBCidre. Téměř každá strana tak trochu vede kampaň i za nás. A my bychom jím tímto chtěli na oplátku poděkovat za zájem o náš produkt, a za to, že limitované prostředky investované do kampaně dokáží tak smysluplně využívat.  

 

Když vůl volí vola, je výsledkem volovina. Zkuste proto letos volit zejména Vy, nevolové!

BBCidre

 

17.6.2017

Sklenka BBCidru denně, doktora odežene.

 

Že jsou jablka hodně zdravá, se ví po staletí. Že cidr je stejně zdravý, ba dokonce zdravější, to už se moc neví.

 

Je vědecky potvrzeno, že riziko vzniku srdečních a cévních onemocnění a jistých druhů rakoviny se dá snížit konzumací polyfenolů s antioxidačním účinkem. Antioxidanty ničí volné radikály a jejich metabolické produkty, které se na vzniku rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění podílí.  Na existenci těchto volných radikálů v organismu se podílí například ultrafialové světlo, škodliviny v ovzduší, kouření, smažená, grilovaná a pečená potrava apod. Volné radikály jsou považovány za hlavní viníky celé řady nemocí, jako očních chorob, zánětů kloubů, tumorů, plicních chorob, kožních nemocí, neurodegenerativních chorob (Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby), poruch imunity, aterosklerózy jako chronického procesu degenerativních změn cévní stěny apod. Také na proces stárnutí organismu má rozhodující vliv oxidační poškození buněk, způsobené právě akumulací volných radikálů.

 

Je tedy potřeba dostávat do buněk co nejvíce antioxidantů. Čím více antioxidantů v buňkách, tím méně v těle volných radikálů a tím i menší riziko onemocnění a zpomalení stárnutí organismu.

 

Výborné pro naše zdraví je červené víno, které je jedním z největších nositelů antioxidantů. Je známý tzv. francouzský paradox, kterým označujeme podivuhodně dobrý zdravotní stav Francouzů s nízkým výskytem akutních srdečních příhod, navzdory jejich jídelníčku bohatému na nasycené tuky. Příčinou dobrého zdravotního stavu Francouzů je právě vysoká spotřeba červeného vína s antioxidačními účinky.

 

Stále ale není dostatečně známo, že stejné účinky má i cidr, u něhož podobné zastoupení látek s antioxidačními vlastnostmi nalezneme ve srovnatelné míře.

 

Cidr je vyroben z jablek a jablka obsahují velké množství antioxidantů, jako je kvercetin, ahydroxycinnamové kyseliny a třísloviny. Už jen 10 dkg jablek má antioxidační kapacitu jako 1500 mg vitaminu C. A tyto antioxidanty přechází do cidru.

 

Ústav pro výzkum potravin v Norwich změřil množství antioxidantů u 18 britských cidrů. Zjistili, že skóre antioxidační aktivity se u těchto cidrů pohybuje od 100 do 2595 jednotek na 250 ml dávku, podle použitých jablek a způsobu výroby. Když pak antioxidační aktivitu cidru porovnali s jinými zdravými potravinami a nápoji:

 

pasterovaný jablečný džus:        140
lilek:                                                     490
cibule:                                                 580
rajské jablko:                                    160
bílé víno:                                            220
pomerančový džus:                       400
zelený čaj:                                         1350
cidr:                                                      100  -2595
červené víno (Bordeaux):           2100 - 3400

 

vidíme, že pijáci cidru, kteří si dopřejí lahvičku cidru denně, si mohou být jisti, že vedle potěšení z nápoje dostanou také pořádně zdravou dávku antioxidantů! Pokud je cidr vyráběn z  čerstvě lisovaného jablečného moštu ze starých jablečných odrůd a zůstane i po kvašení nefiltrovaný a nepasterizovaný, dosahuje také nejvyššího množství antioxidantů.

 

Závěr je jasný. Kdo si chce odpočinout od Bordeaux, už ví, po čem a proč sáhnout…

 

Váš BBCidre

 

Zdroje:

- Brewing Research International, Lyttel Hall, Nutfield, Surrey, RH1 4HY, UK
- Ing. Marián Urban, Ing. Jiří Syrovátka, VUPP Praha, Zámecké sady Chrámce, Výživa a potraviny 2/2014

7.12.2016.

Rekapitulace roku 2016 a těšení se na popíjení z darů letošní úrody.

 

Produkce z roku 2015 se vyprodala ještě před létem. Letos jsme se proto soustředili hlavně na zajištění většího objemu výroby. Na podzim jsme zrekonstruovali prostory moštárny. A zajeli do Rakouska, abychom zde koupili a přivezli si výkonnější secondhandový plachetkový lis od Voranu.

 

Jakmile začala jablka dozrávat, jezdili jsme po Českém Švýcarsku a Šluknovsku a česali a česali. Sbírali jsme až do konce listopadu - čím zralejší jablka, tím pro cidr lépe. Jaderničku, Boikovo, Strýmku, Matčino, Panenské české, koženáče a další a další odrůdy. V Českém Švýcarsku je krásně a sběr jablek tady byla čistá radost. Stovky kil různých druhů jablek všemožných tvarů, barev, chutí a vůní jsme také vykoupili od místních, kteří přiváželi přebytky ze své úrody na zahrádce, všechno ze starých stromů bez chemického ošetření. Některé kousky byly opravdu výstavní, jiné vypadali jako popelka, ale vynikaly originalitou chutě. Další se nedaly jíst, jak byly hořké, ale právě o to lepší pro potřeby cidrování.

 

Začátkem října jsme začali nasbíraná a vykoupená jablka moštovat. Jablečnou šťávu jsme vyráběli až do konce listopadu a vedle toho sbírali jablka. Počasí přálo, málokdy bylo nad 12 stupňů, ideální pro lisování z hlediska nastartování pomalého kvašení, samočištění i menšího rizika potenciální kontaminace šťávy. Odrůdy jsme mixovali pokud možno v ideálním poměru kyselé, hořké, sladké a ve stejném stupni zralosti. Díky zářijovým letním teplotám cukernatost jablečné šťávy často přesahovala 13 °NM. To nám umožnilo víc možností si se cidrem hrát během kvašení a cidr bude také obsahovat více alkoholu. pH se pohybovalo od 3,6 do 4,0.

 

Kvasili jsme jen pomocí divokých kvasnic přítomných na slupce jablka, ve vzduchu a na lisu. Nepoužíváme kulturní kvasinky. Souvisí to i s naším rozhodnutím vyrábět blíže francouzské tradiční metodě. Ostatně proto „cidre“ v názvu. Francouzská metoda je sice pracnější, pomalejší a jsou při ní větší ztráty, ale nám takto dělaný cidr víc chutná a hlavně, nemusíte do něj přidávat žádná další aditiva, nic než mošt a to se nám líbí. Francií se sice inspirujeme, ale jinak vyvíjíme vlastní metody, přeci jen podnebí i jablka nejsou stejná a z generace na generaci se tady tajemství výroby cidru také nepředávalo, zkrátka chybí zkušenosti, proto objevovat vlastní cesty je i nutností.

 

Nepoužíváme také SO2. Mnozí vinaři a sajdraři sice tvrdí, že používat SO2 při výrobě vína nebo cidru je nutností, jinak že bude nápoj napaden chorobou, nevyvede se, nevyčeří, infikuje, málo vydrží, je nestabilní, neodstraní se mikrobiální znečištění nádob atd. My máme zkušenost, že se to dá dělat bez SO2. Musíte zabránit tomu, aby se do várky dostalo jakkoli nahnilé jablko – přísná kontrola na vstupu je nutnost, bez debat. Musíte si kontrolovat pH moštu - když je vysoké, musíte ho snížit přidáním šťávy z kyselých jablek. Dále si samozřejmě maximálně musíte ohlídat čistotu, důkladná sanitace je také jeden z nezbytných předpokladů. Namísto síření nádob pak pro dokonalou sterilizaci povrchů a zničení veškerých patogenů používáme germicidní lampu. A také, když se spoléháte jen na divoké kvasinky jako my, tak ony samy vyprodukují stopové množství SO2. A stopové množství síry obsahuje také samotná jablečná hmota. A to stačí. A pokud chcete kvašení zastavit, existují sice pracnější a delší postupy, než vybít kvasinky oxidem siřičitým, ale jsou také funkční. Zkrátka, nechceme do cidru přidávat ani tento alergen a jsme přesvědčeni, že je možné udělat dobrý cidr (a víno) i bez síření.

 

Zpátky k letošní produkci. Je prosinec a my máme zhruba třetinu letošní vylisované šťávy dvakrát přetočenou, zbytek na druhé přetočení teprve čeká. Všechny tanky budou přetočeny přibližně 3x. Co zůstane na dně, kromě těch nejhrubších kalů, opatrně stáčíme a necháváme dojít do sucha separátně v demižonech - buď z toho bude něco zajímavě pitelného, nebo to necháme vypálit na calvados.

 

Teď v prosinci všechny kontejnery, kromě jednoho, stále kvasí. Kvašení se nám podařilo díky technikám, ale i studenému počasí, úspěšně zpomalit na potřebnou míru - cukernatost nám klesá o jeden stupeň za týden. Což se odrazí v plné chuti a výtečnému aromatu cidru a také věříme, že se nám používanými technikami podaří zachovat zbytkový cukr z původního moštu tak, aby některý cidr zůstal polosladký. Cukr uměle přidávat nechceme a nebudeme, ani, jak už výše uvedeno, nechceme kvašení zastavovat uměle SO2 nebo pasterizací. Pokud by přeci jen navzdory naším snahám dokvasil cidr do nulového zůstatku původní cukernatosti, nebudeme sic mít polosladký, ale zato zase pořádně silný. Taky dobrý. Poslední várky z konce listopadu budou dozrálé asi až v červnu 2017.

 

První tank, to je várka moštovaná na začátku října, se jeví být nyní, v první třetině prosince, už poměrně stabilizovaná. Fermentace se téměř zastavila z původní hustoty 1,043 na 1,016 a dál klesá už jen velmi pomalu, téměř neznatelně. Chutná skvěle, až luxusně, jsme jím nadšeni. Brzy bude možné přikročit k poslednímu přetočení, lehkému odpočinutí a následnému stáčení do lahví, ve kterých chceme tento první letošní cidre ještě tak měsíc nechat uležet. Na první větší ochutnávky se tak můžete těšit už v únoru, kdy by i lahve měly být už připravené k vypuštění do světa.

 

Aktuálně stojíme před výběrem lahví. Loni jsme stáčeli do 1L PETek. Někomu to vyhovovalo, jiný se ošklíbal. Letos chceme zvolit převážně sklo, přemýšlíme o objemu. Kloníme se k 330 ml lahvím, do kterých stáčí většina výrobců, plus část stočíme do lahví 660ml nebo 750ml, podle dostupnosti, něco stočíme i do těch původních PET litrovek. Stáčet budeme samozřejmě ručně, jo, taky sháníme vhodnou stáčečku, vypadá to na Enolmatic… No, na stáčení ještě mnoho dnů padne…Ale to si pustíte dobrou muziku (my starší třeba Floydy nebo Tiger Lillies), uvolníte se, zautomatizujete se, jak jde flašku za flaškou, a přitom necháte mozek, ať si dělá, co sám chce. Ruční stáčení do lahví je výborná mozkopračka.

 

Rok 2016 byl fajn a vyvedl se. Rok 2017 bude ještě lepší, protože my, pijáci cidru, budeme mít konečně zase co pít, to, co jsme si letos „navařili“. A na to se těšíme moc. Cidru zdar.

 

Váš

BBCidre